Par MUMS:


Aija Graudiņa

    ainavu dizainere, agronome;    arboriste - kokkope;   uzņēmuma vadītāja

Ritvars Graudiņš

komercdarbības konsultants; finanšu vadītājs


Aijas stāsts

Man patīk skaistums un skaistas lietas, tādēļ jau no apzinātas bērnības vēlējos darīt tādu darbu, kas rada skaistumu. Vienā vecā žurnālā ieraudzīju bildi ar skaistu pils dārzu, kurā bija formēti koki kā dažādas figūras, tagad zinu, tos kokus, LV tie ir krūmi, saucas- bukši un domāju, ka arī gribu iemācīties tādus veidot, mamma teica, tad jāiet mācīties par daiļdārznieci, tas termins man nepatika, jo dārznieks jau nebija tik prestiža profesija, kā  piem., jurists vai ekonomists. Kad pēc vidusskolas bija jāizvēlas, ko studēt, avīzē, jo internets vēl nebija, bija sludinājums, ka Bulduros uzņem ainavu dizainerus, un tāds nosaukums daiļdārzniekam jau patika arī man  – dizainers, nevis dārznieks, tādēļ pēc

  • Liepājas 1. vdsk. absolvēšanas, savas teorētiskās zināšanas ar diplomiem un apliecībām, esmu apguvusi
  • Bulduru dārzkopības vidusskolā-specialitāte- ainavu dizains, parka dārznieks, ar turpinājumu
  • Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauksaimniecības fakultātē (LF) - bakalaurs- agronome
  • LLU Ekonomikas fakultātē (EF)-  maģistrs- ekonomiste
  • Ērgļu arodvidusskolā- specialitāte- arboriste- kokkope.

Zināšanas joprojām tiek uzkrātas un atjaunotas nepārtrauktā procesā, daudzos un dažādos kursos, iegūstot dažādus sertifikātus un apliecības, lasot jaunāko, periodiski iznākušo nozares literatūru, kā arī sekojot līdzi notikumiem interneta dzīlēs. 

Uzsākot jaunu, nestandarta, savā specialitātē, darījuma veikšanu, joma ir ļoti plaša, sekoju līdzi aktuālākam tai jomā, kā arī esošām likumdošanas normām un izmaiņām, jo laiks iet, viss mainās, kas derēja vakar, šodien vairs var nebūt aktuāls.

Vairāk kā padsmit gadu laikā, ļoti nozīmīgu pieredzi esmu guvusi praktiskā darbā dažādos ar augkopības un kokkopības nozari saistītos uzņēmumos gan Latvijā, gan Eiropā (Nīderlande, Dānija), kā praktiskā darba darītāja, gan kā speciāliste. Paldies to uzņēmuma vadītājiem par doto iespēju un zināšanām.  Viens no maniem jaunības sapņiem bija- savs uzņēmums ainavu, dārzu dizainā, kas rada skaistumu. Sapnis piepildījās, tagad mums tāds ir- ANTIPA.

Apstādījumu dizaina, dārza ierīkošanas, kopšanas vai ar agronomiju saistītā nozarē esmu jau vairāk kā 20 gadus un joprojām iedvesmojos un strādāju ar prieku šajā, sevis izvēlētajā profesijā.